Naslovna Bolničko liječenje

Često postavljana pitanja

Bolničko liječenje

Ako živite u Primorsko-goranskoj županiji:

Od liječnika obiteljske medicine potrebno je dobiti uputnicu za psihijatrijski pregled. Dogovorite prijam izravno s voditeljem odabranog terapijskog programa.

Ako živite u drugim dijelovima Hrvatske:

U ŽSB Insula mogu se liječiti svi hrvatski državljani, osiguranici HZZO-a ili drugih osiguravajućih društava. Dolazak na liječenje najbolje je dogovoriti izravno s voditeljem određenog programa te doći s uputnicom liječnika obiteljske medicine.

Ako ste strani državljanin:

U ŽSB Insula mogu se liječiti i strani državljani. Prijam se odobrava uz uputnicu za bolničko liječenje od liječnika obiteljske medicine (npr. iz turističke ambulante). Troškove liječenja može pokriti strano osiguranje ili fizička osoba.

Pacijentu je za boravak na odjelu potrebno:

  • pribor za osobnu higijenu (četkica i pasta za zube, šampon…)
  • donje rublje
  • papuče (bez vezica) i/ili tenisice
  • pidžama
  • ručnici (2 mala, 2 velika)
  • trenirke ili druga odjeća za nošenje tijekom dana
  • ukoliko donosite hranu, ona mora biti isključivo u originalnim pakiranjima!

Ograničeno je korištenje:

  • predmeta kojima se bilo tko može ozlijediti – stakleni predmeti, remenje, škare, noktarice, rašpice, šiljila, šestari i slični oštri predmeti, razne vezice i trake, upaljači i šibice
  • mobilnih telefona
  • vrijednih stvari i predmeta (predaju se prilikom prijama)

Korištenje mobitela i osobnih računala dogovara se s voditeljem odjela u skladu s programom liječenja.

Od liječnika obiteljske medicine potrebno je dobiti uputnicu za psihijatrijski pregled. Ambulantne terapijske programe najbolje je dogovoriti izravno s odabranim psihijatrom.

Vrlo često osobe kojima je potrebna psihološka pomoć ne priznaju ili ne prepoznaju vlastite probleme koji se značajno odražavaju na njih same i, naravno, na njihovu neposrednu okolinu. Zato ne traže pomoć, a što je još teže, preporuke za odlazak liječniku odbijaju, zbog čega problemi ostaju prisutni ili se pogoršavaju.

U tom slučaju savjet možete potražiti od liječnika obiteljske medicine, obratiti se socijalnoj službi, a posljednje je pozvati policiju i hitnu službu u akutnoj nasilnoj situaciji.

Osoba se može prisilno zadržati u bolnici u slučaju da psihijatar procijeni da je ista opasna po vlastiti ili tuđi život i zdravlje. Pitanje eventualnog prisilnog smještaja na liječenje u psihijatrijskoj ustanovi zajednički rješavaju pravne i medicinske službe.

Pacijenti ŽSB Insula imaju ograničeni pristup internetu, te potpuni ili ograničeni pristup mobitelu, ovisno o liječničkoj procjeni i stanju bolesnika.

U ŽSB Insula postoji mogućnost smještaja obitelji i bližnjih na višednevni boravak.

Stacionarni pacijenti ove bolnice, prema procjeni liječnika, prolaze psihodijagnostiku, neurološku obradu (EEG, polisomnografija, evocirani potencijali), internističku obradu (RTG, EKG, holter, UZV) te laboratorijske pretrage krvi.

Ukoliko među navedenim odgovorima niste našli odgovor na svoje pitanje ili Vam je potrebno dodatno razjašnjenje, možete ga postaviti putem obrasca.

Copyright © 2006 - 2024 | Županijska specijalna bolnica Insula
Izrada web stranica - Fer Projekt
Pretraga